İçeriğe geç

Proje detayları

Yalın Evler

ARDEX Yalın Evler'de

18 dönüm arazi üzerinde 6 blok olarak kurulmuş, 146 konut, 10 mağaza, açık havuz, sauna fitness merkezi, toplantı salonları, çocuk oyun alaı ve lobby cafeden oluşan Yalın Evler projesinde ARDEX ürünleri tercih edildi.

Sorularınız mı var?
İletişim formumuzu doldurarak merak ettiğiniz soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Yalın Evler Hakkında

Keleşoğlu Holding ve Alataş Mimarlık işbirliğinden doğan Yalın Evler projesi özel tasarlanmış dış kolonları, güneş ve oksijeni eve taşıyan transparan cam cepheleri, iklim kalkanı özelliğine sahip ahşap cephe kabuğu, farklı katlardaki teras ve bahçe olanakları ile bölgenin ultra modern projesi olma özelliği taşıyor. Proje, duvarsız cam yüzeyi sayesinde bitişikteki orman ile oksijen alışverişini en üst seviyeye taşıyor. Bu yüzeyi gerektiğinde örtebilme ve böylece gün ışığını yönlendirebilme olanağı sağlayan doğal ahşap kabuğu ise, güneşten doğal ışık ve ısıyı dilediği kadar elde etme ayrıcalığı kazandırıyor. 2014 yıl sonuna doğru hayata geçen Yalın Evler, 17916 m2 Arsa alanı üzerinde 6 blok (146 konut), 10 mağaza, açık havuz, sauna, fitness merkezi, toplantı salonları, çocuk oyun alanı ve lobby cafe projede yer alıyor.

Kullanılan ARDEX ürünleri

Projenin statik olmayan tüm alanlarında tamir harcıve dekoratif olarak ARDEX AR 300 kullanıldı. Toplam 25.000 m²’lik alanda 30*60 cm ve 45*90 cm kaplamalarda ARDEX CT 50 ve Antrasit renkli ARDEX FG FLEX derz kullanıldı. 300 m²’lik havuzun yalıtımında ARDEX 8+9, kaplamalarında ARDEX X 7 W ve derz dolgusu olarak da ARDEX FG FLEX kullanıldı. Açık terasdaki 30m² alanın yalıtımı da ARDEX 8+9 ve ARDEX SK 100 W ile yapıldı.

Neden ARDEX?

Proje yönetimi ıslak hacim alçı panel duvar uygulamalarında kullanılan seramiklerin kalınlık, ağırlık, ebat ve yapısal özellikleri nedeniyle olası yapıştırma ve derz problemlerinden endişeleniyordu. Hızlı yapılan ıslak hacim alçı panel duvar imalatlarının neticesinde, çok hızlı sonuç verecek yapıştırıcı, derz kullanılması gerekiyordu. ARDEX CT 50 10’luk tarak ile  sürme yalıtım uygulanmış alçı paneller üzerine yapışma gücü, esneklik ve performansı ile tüm rakiplerinin önüne geçerek ARDEX FG FLEX derz dolgusu ile birlikte iç mekanlarda tercih sebebi oldu.

Projede, hızlı imalatların sonucu olarak özellikle duvarlar gibi statik olmayan alanlarda bozuk yüzeyler oluşmuştu. ARDEX AR 300 kolay uygulaması, hızlı kuruyarak kısa sürede yüzeyi hazır hale getirmesi sayesinde bu durumdaki bütün alanlarda tamir harcı ve dekoratif duvar malzemesi olarak tercih edildi.

Yalın Evler projesinde kullanılan ürünler

ARDEX X 7 W Ambalaj Görseli
 • EMICODE EC1 PLUS
 • C2TES1
 • Flexmörtel

ARDEX X 7 W Fleks

Fleks Seramik Yapıştırıcısı, Beyaz

Detaylar
Seramik-Porselen Yapıştırıcı Ambalajı
 • TS EN 12004 C2TE
 • EMICODE EC1 PLUs

ARDEX CT 50

Seramik-Porselen Karo Yapıştırıcısı

Detaylar
ARDEX G 6 Fleks Derz Dolgusu Ambalajı
 • TS EN 13888 CG2WA
 • EMICODE EC1 Plus

ARDEX G 6 FLEX

Çimento esaslı fleks derz dolgusu

Detaylar
Çok Amaçlı Tamir Harcı Ambalajı
 • TS EN 12004 C1FT
 • EMICODE EC 1

ARDEX AR 300 Multimörtel

Çok amaçlı tamir ve yapıştırma harcı

Detaylar
ARDEX 8+9 Hızlı Su Yalıtımı Ambalajı
 • TS EN 14891 CMO2P
 • TS EN 12004 C2FES2
 • EMICODE EC1 PLUS

ARDEX 8+9

Çift Bileşenli Elastik Su Yalıtım Malzemesi

Detaylar
ARDEX SK 100 W Su Yalıtım Membranı
 • EMICODE EC1 PLUS

ARDEX SK 100 W

TRICOM Seramik Altı Su Yalıtım Membranı

Detaylar
;

Sorularınız mı var?
İletişim formumuzu doldurarak merak ettiğiniz soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Yalın Evler projesine benzer projeler