Metropol İstanbul

PROJE HAKKINDA

Metropol İstanbul, rezidans, home ofis ve ana kule olmak üzere toplam 3 kule ile Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden birini de içinde barındıran Leed Gold sertifikasına sahip karma yaşam projesidir.

KULLANILAN ÜRÜNLER

Projede 7.500 m²lik alanda kullanılan ithal yer ve duvar seramikleri;  1,5 x 1 m, 3 x 1,5 m ve 3 x 1 m ebatlarında olup kalınlıkları 6 mm’dir.

Zeminler şap duvarlar ise alçı panel olup yer ve duvar döşeme işlerinde ARDEX ürünleri sistem olarak kullanıldı.

Kullanılan Ardex ürünleri; ARDEX X7G MICROTEC ve ARDEX X7W FLEKS Seramik Yapıştırıcısı, ARDEX X3T Seramik Yapıştırıcısı, ARDEX FG FLEX Çimento Esaslı Derz Dolgusu, ARDEX RG 12 Epoksi Derz Dolgusu, ARDEX P 51 Astar ARDEX E 75 Harç Katkısı ve Lihtofin KF Intensivreiniger Yoğun Temizlik Ürünü’dür.

NEDEN ARDEX?

Alçı panel duvar ve şap zemin uygulamalarında kullanılan büyük ebatlı ince seramikler; ağırlık, ebat ve yapısal özellikleri bakımından proje yönetimini endişelendiriyordu. Hızlı yapılan alçı panel duvar imalatlarının neticesinde çok hızlı sonuç verecek astar, yapıştırıcı + mukavemet arttırıcı ve derz kullanılması gerekiyordu.

Şantiyede proje yönetimi ile birlikte ARDEX X7G ve ARDEX X7W Fleks yapıştırıcısının uygunluğunu test etmek amacıyla tüm mahallerde kullanılacak; 3*1,5 m, 3*1 m, 1,5*1 m ve 6 mm kalınlıktaki büyük ebatlı seramikler ARDEX P 51 astar uygulanmış alçı panel üzerine kaplandı.  Yapıştırmadan yaklaşık en az 28 gün sonra sökümler yapılmaya çalışılmış ve yapışma mukavemeti ile ilgili herhangi bir problem olmadığı tespit edilmiştir.

Çimento esaslı yapıştırıcılarla ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, taşların arka yüzeylerinin emici olmayan bir malzeme ile kaplanmış olabilmeleridir. Çimento esaslı yapıştırıcıların emici olmayan yüzeylere tutunması çok zordur. ARDEX sistem çözümü olarak, karışım suyuna ARDEX E 75 mukavemet artırıcı katılarak güçlendirilmiş ARDEX X 7 G ve ARDEX X 7 W’nin taşların arka yüzeylerine sıyırtma çekilerek uygulanmasını önermiştir.

ARDEX ile yapılan numune ve uygulamalarda alçı panel üzeri astar, fleks seramik yapıştırıcıları + mukavemet arttırıcı, fleks derz, epoksi derz ve Lithofin temizlik ürünleri ile komple sistem kullanıldı. Gerek uygulayıcı gerekse son kullanıcı için güvenli bir ARDEX sistemi oluşturulmuş ve projede tercih sebebi olması sağlanmıştır.

Yalı Ataköy Apart

Proje Hakkında

Özyazıcı İnşaat & Karadeniz Örme ve Alpar Mimarlık işbirliğinden doğan, Bakırköy’de denize sıfır konumda 72 bin 864 metrekare arsa üzerine inşa edilen Yalı Ataköy projesi 17 katlı 5 blokta toplam 512 adet konut, 64 adet ofis ve 7 adet cadde dükkandan meydana geliyor. Kesintisiz deniz manzarasıyla dikkat çeken projede 4 blokta 2+1, 3+1 ve 5+1 daireler yer alırken, home ofis bloğunda ise 1+1 ve 2+1 üniteler bulunuyor. Yalı Ataköy, konumu itibariyle şehrin merkezinde ama bir o kadar da sakin; temiz havası ile şehrin telaşlı yaşantısından uzak bir yerleşim merkezidir. Ayrıca Yalı Ataköy Projesi; Galeri AVM, Atatürk Havalimanı, Dünya Ticaret Merkezi, CNR Expo Fuar merkezi gibi önemli iş ve yaşam merkezlerine komşu konumda yer alıyor. Günlük iş hayatı veya şehir yaşantısının vermiş olduğu stresi sizlere bir anda unutturacak modern çevre düzeni, tarihi anıt ağaçları, deniz manzarası ve şehir ortamından yalıtılmış yaşam alanı ile huzur bulacağınız bir mekandır. İstanbul’un her noktasından kolay ulaşılabilecek bir güzergahtadır. Sosyal donatıları arasında açık yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu, fitness center, sauna merkezi, buhar odası, şok duşları, tenis kortu, çok amaçlı spor alanı (basketbol, futbol, voleybol), 7/24 güvenlik, yürüyüş ve koşu parkurları, çocuk oyun alanları, cafe & restaurant, açık ve kapalı otopark mevcuttur.

Kullanılan Ürünler

Projenin toplam 40.000 m²lik yer ve duvar mermer döşeme işlerinde ARDEX ürünleri sistem olarak kullanıldı. Zeminler şap duvarlar ise alçı panel, kullanılan mermerler ise 60 x 60 x 2 cm boyutlarında ve arka yüzeyleri epoksi file kaplıydı. Tüm bu alanlarda ARDEX X 7 G MICROTEC, ARDEX P 51 ve ARDEX E 90 kullanıldı.

Neden ARDEX?

Alçı panel duvar ve şap zemin uygulamalarında kullanılan mermerler; ağırlık, ebat ve yapısal özellikleri bakımından yapıştırma problemleri oluşturuyordu. Bu nedenle proje yönetiminin, hızlı yapılan alçı panel duvar imalatlarının neticesinde çok hızlı sonuç verecek astar ve yapıştırıcı + mukavemet arttırıcı kullanılması gerekiyordu.

Şantiyede proje yönetimi ile birlikte ARDERX X 7 G MICROTEC Fleks yapıştırıcısının uygunluğunu test etmek amacıyla temin edilen mermerler ARDEX P 51 astar uygulanmış alçı panel üzerine kaplandı. Yapıştırmadan en az 27 gün sonra sökümler yapılmış ve yapışma mukavemeti ile ilgili herhangi bir problem olmadığı tespit edilmiştir. Ayrıca taşta yapıştırıcı tarafından meydana gelebilecek bir renk değişimi gözlenmemiştir.

Çimento esaslı yapıştırıcılar kullanılıyorsa dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri taşların arka yüzeylerinin fileli epoksi ile olup olmadığıdır. Çimento esaslı yapıştırıcıların emici olmayan yüzeylere tutunması çok zordur. ARDEX, bu gibi durumlarda polimer esaslı mukavemet artıcı likit ARDEX E 90’ın sisteme dahil edilmesini, ARDEX X 7 G karışım suyuna önerilen miktarda katılarak, taşların epoksi kaplı yüzeylerine mala ile sıyırtma usulü uygulanmasını önermektedir.

ARDEX ile yapılan numune ve uygulamalarda alçı panel üzeri astar, fleks seramik yapıştırıcısı + mukavemet arttırıcı ile komple sistem kullanıldı. Gerek uygulayıcı gerekse son kullanıcı için güvenli bir ARDEX sistemi oluşturulmuş ve projede tercih sebebi olması sağlanmıştır.

İş Altınhas Kasaba Evleri

Proje Hakkında

90’lı yılların sonunda bir hayal olarak başlayan ve Mayıs 2000’de hayata geçirilen Kasaba, üstün nitelikleriyle yalnızca Ömerli bölgesine değil, Türkiye’ye model olmuş benzersiz bir yaşam projesidir. Evin kalbini bıraktığın yerdir sloganıyla yola çıkan Kasaba projesi Mart 2003’te 1’inci etabı, Temmuz 2004’te ise 2’inci etabı tamamlanmış toplam 280 ailenin yaşadığı Kasaba projesi müstakil yaşam arzusunda olanlar için ideal. Türkiye İş Bankası A.Ş.’nin iştirakleri ve Altınhas Holding A.Ş. ortaklığında kurulan İş Altınhas İnşaat Taahhüt ve Ticaret A.Ş. tarafından inşa edilen Kasaba’nın üçüncü etabında, arazinin özgün topoğrafyasına sadık kalan planlama ile sekiz farklı tipte 156 konut inşa edildi. Yeni konutlar da tıpkı Kasaba’nın birinci ve ikinci etabındaki gibi özgün mimariye sahip. Büyüklükleri 123m² ila 529 m² arasında değişen bağımsız villa ve dairelerden oluşan konutlar, yine geniş bahçeler ve göletlerle sarmalandı, çevresi yürüyüş yolları ve rekreasyon alanları ile zenginleştirildi. Şehir yaşamından kopmadan doğayla buluşmayı arzu edenler için ideal bir konumda bulunan Kasaba, hem ailelere hem de genç profesyonellere kaliteli bir yaşam olanağı sunuyor. Arazinin topoğrafyasına göre biçimlendirilmiş yerleşim planı, birbirinden bağımsız ve farklı tasarlanmış konut tipleri, bu konutları çevreleyen gölet ve yemyeşil bahçelerle kent yaşamının kaosu geride bırakılmış; doğanın kollarında dingin bir yaşam biçimi oluşturulmuştur. Kasaba, Alemdağ Ormanı’na yaslanmış, Riva Deresi’ne sırtını vermiş yemyeşil doğanın kucağında yer alıyor. Kasaba çevresinde köy hayatını sürdüren yerleşimlerden organik sebze ve meyve alışverişinizi yapabilir, yerel lezzetlere kolayca ulaşmanın mutluluğunu yaşarsınız. İsterseniz civar köylerdeki çiftçilerden alacağınız tohumları bahçenizde ayıracağınız alana ekebilir, kendi sebze ve meyvenizi yetiştirmenin gururunu yaşayabilirsiniz. Yaklaşık 168.000 m² bir arazi üzerinde 44.080 m² inşaat alanına sahip olan ve 3. etabı ile 156 konuttan oluşan Kasaba villalarının sosyal donatıları arasında; kasaba sosyal kulübü, açık ve kapalı yüzme havuzları, binicilik kulübü, fitness ve yoga salonu, tenis kortları, basketbol ve voleybol sahaları, jogging parkuru yer almaktadır.

Kullanılan Ürünler

3. Etaptaki toplam 156 adet villanın zeminleri şap duvarları ise kara sıvalıdır. Yaklaşık 28.000 m²lik alanda ithal ve büyük ebatlardaki seramik kaplamalarda ve 12.000 m²lik sosyal donatı alanlarında ki ıslak hacimlerde Ardex X 7 G MICROTEC Fleks Seramik Yapıştırıcısı. Toplam metrajı 11.000 m² olan açık yüzme havuzlarının tamamında ise ARDEX X 7 W Fleks Seramik Yapıştırıcısı ve ARDEX FG FLEX Derz Dolgusu tercih edildi.

Neden ARDEX?

Yalıtımlı ıslak mekanlarda uygulanan farklı ebatlardaki ithal seramiklerde yaşanabilecek problemler proje yönetimini numune uygulamalarına ve şantiye ortamında usta testlerine yöneltti. ARDEX ile yapılan numune ve uygulamalarda fleks seramik yapıştırıcısı ve derz dolguları ile komple sistem kullanıldı. Gerek uygulayıcı gerekse son kullanıcı için güvenli bir ARDEX sistemi oluşturulmuş ve projede tercih sebebi olması sağlanmıştır.

NEO Gölpark İstanbul Evleri

Proje Hakkında

Neo Yapı ve Akan Mimarlık işbirliğinden doğan ’’Neo Gölpark İstanbul Evleri’’ projesi göllerle çevrili muhteşem bir ormanın hemen yanında yer alıyor. Kentin değerli arazilerinden birinde, Kemerburgaz Göktürk’e, İstanbul 3. Havalimanına sadece 10 dakika uzaklıkta Bolluca’da bulunmaktadır. 1900 dönüm gibi dev bir orman arazisinin 247 bin metrekaresinin inşaat alanı olarak kullanıldığı projede; 8 mahalle ve 415 müstakil ev inşa edildi. İçinde 120 bin metrekarelik Mavi Göl’ün de yer aldığı projede, park alanları dahil 245 bin metrekare yeşil alan bulunuyor. Bölgeyi 125 bin sahil çamı, top çam, akasya ve selvi ile ağaçlandıran Neo Yapı, Bolluca bölgesini de tıpkı Göktürk gibi değerli bir yaşam alanına dönüştürdü. Bölgedeki ilk ve en büyük olan proje, kendi diktiği ağaçlarla yeşillendirmeye destek olmuştur. 2 bin dönüm orman arazisinin 600 dönümünde inşa edilen 8 mahalle ve 415 müstakil evden oluşan Neo Gölpark; istanbul’un en büyük yatay projesidir. 120 bin ağaçlık doğal orman, ördek ve kuğularla dolu Mavi Göl, Neo Life Spor ve Sosyal Kulübü ile şehirden kopmadan doğayla iç içe bir yaşam sunmaktadır. Yaklaşık 600.000 metrekarelik bir arazi üzerinde, toplam 7 etap ve 415 konuttan oluşan Neo Gölpark da 374 adet bağımsız villa, 15 adet ticari ünite 26 adet de home ofis bulunmaktadır. Villalarının sosyal donatıları arasında fitness center, basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu, yürüyüş parkuru, sauna, açık yüzme havuzu yer almaktadır.

Kullanılan Ürünler

3-4 ve 5. Etaplardaki toplam 250 adet villanın zeminleri şap duvarları ise kara sıvalıdır. Yaklaşık 75.000 m²lik alanda 30×60, 45×45 ve 60×60 cm gibi farklı ebatlardaki seramik kaplamalarda Ardex X 3 T  seramik yapıştırıcısı ve ARDEX FG FLEX derz dolgusu kullanıldı.

Neden ARDEX?

Yalıtımlı ıslak mekanlarda yaşanabilecek problemler proje yönetimini; numune uygulamalarına ve şantiye ortamında usta testlerine yöneltti. ARDEX ile yapılan numune ve uygulamalarda seramik yapıştırıcısı ve derz dolguları ile komple sistem kullanıldı. Gerek uygulayıcı gerekse son kullanıcı için güvenli bir ARDEX sistemi oluşturulmuş ve projede tercih sebebi olması sağlanmıştır.

Pelican Hill II.Etap Ihlamur Evleri

Ihlamur Evleri Hakkında

Kameroğlu İnşaatın kendi bünyesinde tasarladığı Pelican Hill II.Etap Ihlamur Evleri projesi “Sign of the City” ödüllerinde 2016 ve 2017 yılında “En İyi Müstakil Proje Devam Eden” kategorisinde 2 ödüle layık görülmüştür. 2018 yıl ortasına doğru hayata geçen Pelican Hill II.Etap Ihlamur Evleri, 250.000 m2 Arsa alanı üzerinde 112 adet villadan (91 adeti tek katlı, 21 adeti ise dubleks) oluşmakta ve her bir villanın 2000 m2 – 2500 m2 arsa payı bulunmaktadır. Her villanın kendine ait özel bahçesi ve 70 m2 büyüklüğünde yüzme havuzları projede yer alıyor.

Kullanılan Ürünler

Zeminleri şap, duvarları kara sıva olan, banyo ıslak mekanlarında Jaeger marka yalıtım membranı kaplı, iç mekan seramik metrajı 75.000 m²yi bulan projedz ARDEX ürünleri tercih edildi.  Pojenin dış mekan duvarlarında 0,5 m ve 2 m arası yüksekliklerde 11.000m² dış cephe kültür taşı montajları da ARDEX ürünleri ile yapıldı. Projede ARDEX X 7 G MICROTEC, ARDEX X 5 T ve ARDEX CT 50 Seramik Yapıştırıcılarının yanı sıra ARDEX FG FLEX derz dolgusu da kullanıldı.

Neden ARDEX?

Islak hacim uygulamalarında kullanılan ithal seramikler ve dış cephelerde kullanılan kültür taşlarının, farklı ağırlık, ebat ve yapısal özellikleri nedeniyle yaşanması muhtemel yapıştırma ve derz problemleri proje yönetimini endişelendiriyordu. Nihai müşteri için alternatifli yapılan ıslak hacim imalatları neticesinde kullanılacak yapıştırıcı ve derz dolguların çok hızlı sonuç vermesi gerekiyordu. Dış cephede ise, yapıştırılacak olan kaplamalar 2 cm kalınlığında olup, 112 adet villa dış cephelerinde hali hazırda mevcut çift katlı strafor – file – sıvalı duvarların yüzeyine zeminden 2 mt. yüksekliğe kadar uygulanacaktı. Ardex X 7 G MICROTEC 10’luk tarak ile dış cephede (max. 3 m) gösterdiği üstün yapışma gücü, esneklik ve performansı  ile tüm rakiplerinin önüne geçerek iç ve dış mekanlarda yapıştırıcı tercih sebebi olurken, ARDEX FG FLEX derz dolgusu ile sistem tamamlandı.

 

 

Yalın Evler

Yalın Evler Hakkında

Keleşoğlu Holding ve Alataş Mimarlık işbirliğinden doğan Yalın Evler projesi özel tasarlanmış dış kolonları, güneş ve oksijeni eve taşıyan transparan cam cepheleri, iklim kalkanı özelliğine sahip ahşap cephe kabuğu, farklı katlardaki teras ve bahçe olanakları ile bölgenin ultra modern projesi olma özelliği taşıyor. Proje, duvarsız cam yüzeyi sayesinde bitişikteki orman ile oksijen alışverişini en üst seviyeye taşıyor. Bu yüzeyi gerektiğinde örtebilme ve böylece gün ışığını yönlendirebilme olanağı sağlayan doğal ahşap kabuğu ise, güneşten doğal ışık ve ısıyı dilediği kadar elde etme ayrıcalığı kazandırıyor. 2014 yıl sonuna doğru hayata geçen Yalın Evler, 17916 m2 Arsa alanı üzerinde 6 blok (146 konut), 10 mağaza, açık havuz, sauna, fitness merkezi, toplantı salonları, çocuk oyun alanı ve lobby cafe projede yer alıyor.

Kullanılan ARDEX ürünleri

Projenin statik olmayan tüm alanlarında tamir harcıve dekoratif olarak ARDEX AR 300 kullanıldı. Toplam 25.000 m²’lik alanda 30*60 cm ve 45*90 cm kaplamalarda ARDEX CT 50 ve Antrasit renkli ARDEX FG FLEX derz kullanıldı. 300 m²’lik havuzun yalıtımında ARDEX 8+9, kaplamalarında ARDEX X 7 W ve derz dolgusu olarak da ARDEX FG FLEX kullanıldı. Açık terasdaki 30m² alanın yalıtımı da ARDEX 8+9 ve ARDEX SK 100 W ile yapıldı.

Neden ARDEX?

Proje yönetimi ıslak hacim alçı panel duvar uygulamalarında kullanılan seramiklerin kalınlık, ağırlık, ebat ve yapısal özellikleri nedeniyle olası yapıştırma ve derz problemlerinden endişeleniyordu. Hızlı yapılan ıslak hacim alçı panel duvar imalatlarının neticesinde, çok hızlı sonuç verecek yapıştırıcı, derz kullanılması gerekiyordu. ARDEX CT 50 10’luk tarak ile  sürme yalıtım uygulanmış alçı paneller üzerine yapışma gücü, esneklik ve performansı ile tüm rakiplerinin önüne geçerek ARDEX FG FLEX derz dolgusu ile birlikte iç mekanlarda tercih sebebi oldu.

Projede, hızlı imalatların sonucu olarak özellikle duvarlar gibi statik olmayan alanlarda bozuk yüzeyler oluşmuştu. ARDEX AR 300 kolay uygulaması, hızlı kuruyarak kısa sürede yüzeyi hazır hale getirmesi sayesinde bu durumdaki bütün alanlarda tamir harcı ve dekoratif duvar malzemesi olarak tercih edildi.

Kemerlife XXIII

Kemerlife XXIII Hakkında

Metal Yapı Konut ve Kpm Kerem Piker Mimarlık işbirliğinden doğan Kemerlife XXIII projesi özel tasarlanmış güneş panelleriyle sağlanan yeşil enerji sistemiyle modern, pratik ve seçkin bir yaşam tarzı sunuyor. Proje mimarisi ferahlık ve bol gün ışığı üzerine kurgulanmış Kemerlife XXIII ‘te asma bahçeler ve ahşap bloklarda bahçe terasları, her ev için ayrılmış özel depo olanakları ile bölgenin farklı projesi olma özelliği taşıyor. Biri taş, ikisi ahşap bloktan oluşan proje, İstanbul Caddesi ‘ne bakan 8 mağazası ile bölgenin sosyal yaşamına renk katıyor. 2018 yıl sonuna doğru hayata geçen Kemerlife XXIII, 7200 m2 Arsa alanı üzerinde 3 bloktan (160 konut) oluşuyor. 8 mağaza ve açık yüzme havuzu projede yer alıyor.

Kullanılan Ürünler

Zeminleri şap ve çift bileşenli sürme yalıtım kaplı, duvarları ise alçı panel olan 22.000 m² ıslak mekanda mermer plakalar ARDEX ürünleri ile döşendi. Kullanılan başlıca ürünler ARDEX P 51 Astar, ARDEX X 7 W FLEX ve ARDEX X7G MICROTEC Seramik Yapıştırıcısı ve ARDEX FG FLEX Derz Dolgusu oldu. 700 m²lik Yüzme havuzunda yalıtım üzerine ARDEX X 7 W Seramik Yapıştırıcısı ve ARDEX RG12 Epoksi Derz Dolgusu ile kaplama yapıldı.

Neden ARDEX?

Islak hacim alçı panel duvar uygulamalarında kullanılan mermerlerin farklı ağırlık, ebat ve yapısal özellikleri yapıştırıcı ve derzler konusunda özel çözümler gerektiriyordu. Proje yönetimi olası sorunları bertaraf etmek için ARDEX ürnlerini tercih etti. Hızlı yapılan ıslak hacim alçı panel duvar imalatlarının neticesinde, çok hızlı sonuç verecek astar, yapıştırıcı, derz kullanılması şarttı. ARDEX P 51 Astar, ARDEX X 7 G MICROTEC ve ARDEX X 7 W FLEX 10’luk tarak ile alçı panel duvarda gösterdikleri üstün yapışma gücü, esneklik ve performansı ile tüm rakiplerinin önüne geçerek iç ve dış mekanlarda tercih edilen yapıştırıcı oldu. Yüzme havuzunda kullanılan mozaiklerde, üstün yapışma mukavemeti ve esneklik performansı daha önce projenin ıslak hacimlerinde kanıtlayan ARDEX X 7 W tercih edildi. Havuzun derz dolgularında kimyasal etkilere karşı dayanımlı, uzun yıllar kalıcı ve değişmeyen renkte, çok ince ve pürüzsüz derz yüzeyi sağlayan ARDEX RG 12 tercih edildi.

Denizİstanbul Mercan Konakları

Proje Hakkında

Keleşoğlu Holding ve Kraft Mimarlık işbirliğinden doğan ‘’Denizİstanbul / Mercan Konakları’’ projesi, yatay yerleşim modelinde yeniden tanımlanmış daire yaşamı ve deniz manzaralı aile tarzı konak konseptiyle dizayn edilmiş az katlı apartman dairelerinden oluşmaktadır.

Denizistanbul’un hemen önünde yer alan West İstanbul Marina 900 yat kapasitesi, kafe ve restoranları ile İstanbul’un en büyük marinalarından biridir. Proje; 300 yatak kapasiteli tam teşekküllü hastanesi ile tüm sağlık ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Ayrıca okul, açık kapalı yüzme havuzları, özel AVM, 5 yıldızlı Otel ve projenin hemen önünde kumsal yer almaktır. Su sporları kulübünü mecvut ve binicilik sporları yapılabiliyor.

2018 yıl sonuna doğru hayata geçen Mercan Konakları, 122.000 m2 Arsa alanı üzerinde 78 Blokdan (780 adet daire) oluşuyor.

 

 

 

Kullanılan Ürünler

Zeminler şap, duvarlar ise kara sıvalı olan toplam 95.000 m²lik alanda, 30×60 cm ve 60×90 cm kaplamalar için ARDEX CT 50, havuz etrafındaki 320 m²lik gezi alanında ARDEX CT 50 W ve ARDEX FG FLEX kullanıldı. Asansör söve mermer  kaplama imalatları içinse ARDEX P 51 ve AREX X 7 G MICROTEC kullanıldı.

Neden Ardex

Islak hacim uygulamalarında kullanılan seramiklerin farklı ağırlık, ebat ve yapısal özellikleri nedeniyle yaşanabilecek muhtemel yapıştırma ve derz problemleri, proje yönetimini marka güvenirliği ve ürün kalitesi açısından daha önce de olduğu gibi ARDEX ‘e yönlendirdi. Alçı panel üzeri asansör söve mermer kaplama imalatları neticesinde bir çok mahalde ise çok hızlı sonuç verecek astar ve yapıştırıcı kullanılması gerekiyordu. Ardex P 51 ile aderans köprüsü sağlanması ve ARDEX X 7 G MICROTEC ‘in 10’luk tarak ile gösterdiği üstün yapışma gücü, esneklik performansı ARDEX ‘in tercih sebebi olmasını tescillemiş oldu.

Denizİstanbul Marina Evleri

Proje Hakkında

Keleşoğlu Holding ve Kraft Mimarlık işbirliğinden doğan ‘’Denizİstanbul / Marina Evleri’’ projesi konumunun doğal özellikleri, her ayrıntısı özenle düşünülmüş mimarisi, çağdaş şehircilik anlayışı ile gerçekleştirilmiş planlaması ile ayrıcalıklı yaşam sunuyor ve 12 ay deniz keyfi yaşatıyor. 5 çeşit villa tipi ile hem marinaya yakın hem gözünüzün alabildiğine denizi görebileceğiniz, beklentilerinizin çok ötesinde bir yaşamı sizlerle buluşturan özel bir konsept. Mimari açıdan çift kat yüksekliğindeki kolonları, söve cephe tasarımı, taş kaplamaları ve alaturka çatı kiremitleri ile klasik tarzın şıklığını modern yaşama uyarlıyor. Bu özellikleri ile benzer villalardan ayrılan Marina Evleri’nde huzur ve konfor vaat ediliyor. Denizistanbul’un hemen önünde yer alan West İstanbul Marina 900 yat kapasitesi, kafe ve restoranları ile İstanbul’un en büyük marinalarından biridir. Proje; 300 yatak kapasiteli tam teşekküllü hastanesi ile tüm sağlık ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Ayrıca okul, açık kapalı yüzme havuzları, özel AVM, 5 yıldızlı Otel ve projenin hemen önünde kumsal yer almaktır. Su sporları kulübünü mecvut ve binicilik sporları yapılabiliyor. 2018 yıl sonuna doğru hayata geçen Marina Evleri, 64.500 m² arsa alanı üzerinde 87 adet villadan oluşuyor.

Kullanılan Ürünler

Zeminler şap, duvarlar ise kara sıvalı olan toplam 50.000 m²lik alanda, 30×60 cm ve 60×90 cm kaplamalar için ARDEX  CT 50 kullanıldı.

Neden Ardex?

Islak hacim uygulamalarında kullanılan seramiklerin farklı ağırlık, ebat ve yapısal özellikleri nedeniyle yaşanabilecek muhtemel yapıştırma ve derz problemleri, proje yönetimini marka güvenirliği ve ürün kalitesi açısından ARDEX ‘e yönlendirdi.

Cennet Koru

Proje Hakkında

Keleşoğlu Holding ve Kraft Mimarlık işbirliğinden doğan ‘Cennet Koru’’ projesinde Kanal İstanbul ve koru manzarasına hakim 408 konut ve 25 mağaza bulunuyor. Proje, alanının 70% ‘in yeşil alan oluşu ve daire çeşitliliği ile öne çıkıyor, bölgenin en büyük korusunun yanı başında, mavi ve yeşile ev sahipliği yapan benzersiz konumu mevcuttur. Yeterli sayıda kapalı otopark hizmeti ile toplamda 700 araç kapasitesine sahip otopark alanına sahiptir. 2018 yıl sonuna doğru hayata geçen Cennet Koru, 30.000 m² Arsa alanı üzerinde 10 blok (408 konut), 25 mağaza, kapalı havuz ve süs havuzu göletlerinden oluşuyor.

Kullanılan Ürünler

Yüzme havuzu ve süs havuzu göletlerinde yalıtımlı yüzey üzeri mermer plaka kaplamalarda ARDEX X 7 G MICROTEC, iki bloktaki konut alanlarında ise ARDEX CT 50 kullanıldı.

Neden ARDEX?

Yüzme havuzu ve süs havuzu göletleri uygulamalarında kullanılan mermerlerin farklı ağırlık, ebat ve yapısal özellikleri nedeniyle yaşanabilecek muhtemel yapıştırma problemleri, proje yönetimini marka güvenirliği ve ürün kalitesi açısından daha önce de olduğu gibi yine ARDEX’e yönlendirdi. Havuz ve göletlerin sürme yalıtımlı betonarme yüzeylerinin mermer kaplama imalatlarında çok hızlı sonuç verecek yapıştırıcı kullanılması gerekiyordu. ARDEX X 7 G MICROTEC‘in 10’luk tarak ile gösterdiği üstün yapışma gücü, esneklik performansı ARDEX ‘in tercih sebebi olmasını tescilledi. Bu güven projenin iki bloğununun iç mekanlarında da ARDEX CT 50 kullanılmasını sağladı.