İçeriğe geç

Proje detayları

Pelican Hill II.Etap Ihlamur Evleri

ARDEX Ihlamur Evleri'nde

250.000 m2 arsa üzerine konuşlanmış112 adet villadan oluşan ödülü Pelican Hill Ihlamur Evleri’nde ARDEX ürünleri tercih edildi.

Sorularınız mı var?
İletişim formumuzu doldurarak merak ettiğiniz soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Ihlamur Evleri Hakkında

Kameroğlu İnşaatın kendi bünyesinde tasarladığı Pelican Hill II.Etap Ihlamur Evleri projesi “Sign of the City” ödüllerinde 2016 ve 2017 yılında “En İyi Müstakil Proje Devam Eden” kategorisinde 2 ödüle layık görülmüştür. 2018 yıl ortasına doğru hayata geçen Pelican Hill II.Etap Ihlamur Evleri, 250.000 m2 Arsa alanı üzerinde 112 adet villadan (91 adeti tek katlı, 21 adeti ise dubleks) oluşmakta ve her bir villanın 2000 m2 – 2500 m2 arsa payı bulunmaktadır. Her villanın kendine ait özel bahçesi ve 70 m2 büyüklüğünde yüzme havuzları projede yer alıyor.

Kullanılan Ürünler

Zeminleri şap, duvarları kara sıva olan, banyo ıslak mekanlarında Jaeger marka yalıtım membranı kaplı, iç mekan seramik metrajı 75.000 m²yi bulan projedz ARDEX ürünleri tercih edildi.  Pojenin dış mekan duvarlarında 0,5 m ve 2 m arası yüksekliklerde 11.000m² dış cephe kültür taşı montajları da ARDEX ürünleri ile yapıldı. Projede ARDEX X 7 G MICROTEC, ARDEX X 5 T ve ARDEX CT 50 Seramik Yapıştırıcılarının yanı sıra ARDEX FG FLEX derz dolgusu da kullanıldı.

Neden ARDEX?

Islak hacim uygulamalarında kullanılan ithal seramikler ve dış cephelerde kullanılan kültür taşlarının, farklı ağırlık, ebat ve yapısal özellikleri nedeniyle yaşanması muhtemel yapıştırma ve derz problemleri proje yönetimini endişelendiriyordu. Nihai müşteri için alternatifli yapılan ıslak hacim imalatları neticesinde kullanılacak yapıştırıcı ve derz dolguların çok hızlı sonuç vermesi gerekiyordu. Dış cephede ise, yapıştırılacak olan kaplamalar 2 cm kalınlığında olup, 112 adet villa dış cephelerinde hali hazırda mevcut çift katlı strafor – file – sıvalı duvarların yüzeyine zeminden 2 mt. yüksekliğe kadar uygulanacaktı. Ardex X 7 G MICROTEC 10’luk tarak ile dış cephede (max. 3 m) gösterdiği üstün yapışma gücü, esneklik ve performansı  ile tüm rakiplerinin önüne geçerek iç ve dış mekanlarda yapıştırıcı tercih sebebi olurken, ARDEX FG FLEX derz dolgusu ile sistem tamamlandı.

 

 

Pelican Hill II.Etap Ihlamur Evleri projesinde kullanılan ürünler

Fleks Yapıştırıcı Ambalaj Görseli
  • C2 TE S1
  • EMICODE EC1
  • Flexmörtel

ARDEX X 7 G MICROTEC

MICROTEC Fleks Yapıştırıcı

Detaylar
Geliştirilmiş Seramik Yapıştırıcısı Ambalaj Görseli
  • TS EN 12004 C2TE
  • EMICODE EC1 PLUS

ARDEX X 5 T

Seramik-Porselen Karo Yapıştırıcısı, Gri

Detaylar
Seramik-Porselen Yapıştırıcı Ambalajı
  • TS EN 12004 C2TE
  • EMICODE EC1 PLUs

ARDEX CT 50

Seramik-Porselen Karo Yapıştırıcısı

Detaylar
ARDEX G 6 Fleks Derz Dolgusu Ambalajı
  • TS EN 13888 CG2WA
  • EMICODE EC1 Plus

ARDEX G 6 FLEX

Çimento esaslı fleks derz dolgusu

Detaylar
;

Sorularınız mı var?
İletişim formumuzu doldurarak merak ettiğiniz soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Pelican Hill II.Etap Ihlamur Evleri projesine benzer projeler