Cennet Koru

ARDEX Cennet Koru'da

Cennet Koru

30 dönüm arsa alanı üzerinde 10 blok, 408 konut, 25 mağaza, kapalı havuz ve süs göletlerinden oluşan Cennet Koru projesinde ARDEX ürünleri tercih edildi.

Cennet Koru

Proje Hakkında

Keleşoğlu Holding ve Kraft Mimarlık işbirliğinden doğan ‘Cennet Koru’’ projesinde Kanal İstanbul ve koru manzarasına hakim 408 konut ve 25 mağaza bulunuyor. Proje, alanının 70% ‘in yeşil alan oluşu ve daire çeşitliliği ile öne çıkıyor, bölgenin en büyük korusunun yanı başında, mavi ve yeşile ev sahipliği yapan benzersiz konumu mevcuttur. Yeterli sayıda kapalı otopark hizmeti ile toplamda 700 araç kapasitesine sahip otopark alanına sahiptir. 2018 yıl sonuna doğru hayata geçen Cennet Koru, 30.000 m² Arsa alanı üzerinde 10 blok (408 konut), 25 mağaza, kapalı havuz ve süs havuzu göletlerinden oluşuyor.

Kullanılan Ürünler

Yüzme havuzu ve süs havuzu göletlerinde yalıtımlı yüzey üzeri mermer plaka kaplamalarda ARDEX X 7 G MICROTEC, iki bloktaki konut alanlarında ise ARDEX CT 50 kullanıldı.

Neden ARDEX?

Yüzme havuzu ve süs havuzu göletleri uygulamalarında kullanılan mermerlerin farklı ağırlık, ebat ve yapısal özellikleri nedeniyle yaşanabilecek muhtemel yapıştırma problemleri, proje yönetimini marka güvenirliği ve ürün kalitesi açısından daha önce de olduğu gibi yine ARDEX’e yönlendirdi. Havuz ve göletlerin sürme yalıtımlı betonarme yüzeylerinin mermer kaplama imalatlarında çok hızlı sonuç verecek yapıştırıcı kullanılması gerekiyordu. ARDEX X 7 G MICROTEC‘in 10’luk tarak ile gösterdiği üstün yapışma gücü, esneklik performansı ARDEX ‘in tercih sebebi olmasını tescilledi. Bu güven projenin iki bloğununun iç mekanlarında da ARDEX CT 50 kullanılmasını sağladı.