İçeriğe geç

Proje detayları

Kemerlife XXIII

ARDEX Kemerlife XXIII 'de

7.200 m² alan üzerine konuşlanmış, 38.000 m² inşaat alanına sahip, 3 blok, 160 daire, 8 mağaza ve açık yüzme havuzundan oluşan Kemerlife XXIII projesinde ARDEX ürünleri tercih edildi.

Sorularınız mı var?
İletişim formumuzu doldurarak merak ettiğiniz soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Kemerlife XXIII Hakkında

Metal Yapı Konut ve Kpm Kerem Piker Mimarlık işbirliğinden doğan Kemerlife XXIII projesi özel tasarlanmış güneş panelleriyle sağlanan yeşil enerji sistemiyle modern, pratik ve seçkin bir yaşam tarzı sunuyor. Proje mimarisi ferahlık ve bol gün ışığı üzerine kurgulanmış Kemerlife XXIII ‘te asma bahçeler ve ahşap bloklarda bahçe terasları, her ev için ayrılmış özel depo olanakları ile bölgenin farklı projesi olma özelliği taşıyor. Biri taş, ikisi ahşap bloktan oluşan proje, İstanbul Caddesi ‘ne bakan 8 mağazası ile bölgenin sosyal yaşamına renk katıyor. 2018 yıl sonuna doğru hayata geçen Kemerlife XXIII, 7200 m2 Arsa alanı üzerinde 3 bloktan (160 konut) oluşuyor. 8 mağaza ve açık yüzme havuzu projede yer alıyor.

Kullanılan Ürünler

Zeminleri şap ve çift bileşenli sürme yalıtım kaplı, duvarları ise alçı panel olan 22.000 m² ıslak mekanda mermer plakalar ARDEX ürünleri ile döşendi. Kullanılan başlıca ürünler ARDEX P 51 Astar, ARDEX X 7 W FLEX ve ARDEX X7G MICROTEC Seramik Yapıştırıcısı ve ARDEX FG FLEX Derz Dolgusu oldu. 700 m²lik Yüzme havuzunda yalıtım üzerine ARDEX X 7 W Seramik Yapıştırıcısı ve ARDEX RG12 Epoksi Derz Dolgusu ile kaplama yapıldı.

Neden ARDEX?

Islak hacim alçı panel duvar uygulamalarında kullanılan mermerlerin farklı ağırlık, ebat ve yapısal özellikleri yapıştırıcı ve derzler konusunda özel çözümler gerektiriyordu. Proje yönetimi olası sorunları bertaraf etmek için ARDEX ürnlerini tercih etti. Hızlı yapılan ıslak hacim alçı panel duvar imalatlarının neticesinde, çok hızlı sonuç verecek astar, yapıştırıcı, derz kullanılması şarttı. ARDEX P 51 Astar, ARDEX X 7 G MICROTEC ve ARDEX X 7 W FLEX 10’luk tarak ile alçı panel duvarda gösterdikleri üstün yapışma gücü, esneklik ve performansı ile tüm rakiplerinin önüne geçerek iç ve dış mekanlarda tercih edilen yapıştırıcı oldu. Yüzme havuzunda kullanılan mozaiklerde, üstün yapışma mukavemeti ve esneklik performansı daha önce projenin ıslak hacimlerinde kanıtlayan ARDEX X 7 W tercih edildi. Havuzun derz dolgularında kimyasal etkilere karşı dayanımlı, uzun yıllar kalıcı ve değişmeyen renkte, çok ince ve pürüzsüz derz yüzeyi sağlayan ARDEX RG 12 tercih edildi.

Kemerlife XXIII projesinde kullanılan ürünler

Fleks Yapıştırıcı Ambalaj Görseli
  • C2 TE S1
  • EMICODE EC1
  • Flexmörtel

ARDEX X 7 G MICROTEC

MICROTEC Fleks Yapıştırıcı

Detaylar
ARDEX X 7 W Ambalaj Görseli
  • EMICODE EC1 PLUS
  • C2TES1
  • Flexmörtel

ARDEX X 7 W Fleks

Fleks Seramik Yapıştırıcısı, Beyaz

Detaylar
Emici Yüzeyler için Astar Ambalajı

ARDEX P 51

Emici Yüzeyler için Astar

Detaylar
ARDEX G 6 Fleks Derz Dolgusu Ambalajı
  • TS EN 13888 CG2WA
  • EMICODE EC1 Plus

ARDEX G 6 FLEX

Çimento esaslı fleks derz dolgusu

Detaylar
ARDEX RG 12 Epoksi Derz Dolgusu Ambalaj
  • EMICODE EC1 Plus

ARDEX RG 12 1-6mm

Epoksi Derz Dolgusu

Detaylar
;

Sorularınız mı var?
İletişim formumuzu doldurarak merak ettiğiniz soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Kemerlife XXIII projesine benzer projeler