İş Altınhas Kasaba Evleri

ARDEX İş Altınhas Kasaba Evleri'nde

İş Altınhas Kasaba Evleri

168 dönüm m² arazi üzerinde 44.080m² inşaat alanına sahip, büyüklükleri 123m² ile 529m² arasında değişen sekiz farklı tipte 156 konuttan oluşan İş Altınhas Kasaba Evleri projesinde ARDEX ürünleri tercih edildi.

İş Altınhas Kasaba Evleri

Proje Hakkında

90’lı yılların sonunda bir hayal olarak başlayan ve Mayıs 2000’de hayata geçirilen Kasaba, üstün nitelikleriyle yalnızca Ömerli bölgesine değil, Türkiye’ye model olmuş benzersiz bir yaşam projesidir. Evin kalbini bıraktığın yerdir sloganıyla yola çıkan Kasaba projesi Mart 2003’te 1’inci etabı, Temmuz 2004’te ise 2’inci etabı tamamlanmış toplam 280 ailenin yaşadığı Kasaba projesi müstakil yaşam arzusunda olanlar için ideal. Türkiye İş Bankası A.Ş.’nin iştirakleri ve Altınhas Holding A.Ş. ortaklığında kurulan İş Altınhas İnşaat Taahhüt ve Ticaret A.Ş. tarafından inşa edilen Kasaba’nın üçüncü etabında, arazinin özgün topoğrafyasına sadık kalan planlama ile sekiz farklı tipte 156 konut inşa edildi. Yeni konutlar da tıpkı Kasaba’nın birinci ve ikinci etabındaki gibi özgün mimariye sahip. Büyüklükleri 123m² ila 529 m² arasında değişen bağımsız villa ve dairelerden oluşan konutlar, yine geniş bahçeler ve göletlerle sarmalandı, çevresi yürüyüş yolları ve rekreasyon alanları ile zenginleştirildi. Şehir yaşamından kopmadan doğayla buluşmayı arzu edenler için ideal bir konumda bulunan Kasaba, hem ailelere hem de genç profesyonellere kaliteli bir yaşam olanağı sunuyor. Arazinin topoğrafyasına göre biçimlendirilmiş yerleşim planı, birbirinden bağımsız ve farklı tasarlanmış konut tipleri, bu konutları çevreleyen gölet ve yemyeşil bahçelerle kent yaşamının kaosu geride bırakılmış; doğanın kollarında dingin bir yaşam biçimi oluşturulmuştur. Kasaba, Alemdağ Ormanı’na yaslanmış, Riva Deresi’ne sırtını vermiş yemyeşil doğanın kucağında yer alıyor. Kasaba çevresinde köy hayatını sürdüren yerleşimlerden organik sebze ve meyve alışverişinizi yapabilir, yerel lezzetlere kolayca ulaşmanın mutluluğunu yaşarsınız. İsterseniz civar köylerdeki çiftçilerden alacağınız tohumları bahçenizde ayıracağınız alana ekebilir, kendi sebze ve meyvenizi yetiştirmenin gururunu yaşayabilirsiniz. Yaklaşık 168.000 m² bir arazi üzerinde 44.080 m² inşaat alanına sahip olan ve 3. etabı ile 156 konuttan oluşan Kasaba villalarının sosyal donatıları arasında; kasaba sosyal kulübü, açık ve kapalı yüzme havuzları, binicilik kulübü, fitness ve yoga salonu, tenis kortları, basketbol ve voleybol sahaları, jogging parkuru yer almaktadır.

Kullanılan Ürünler

3. Etaptaki toplam 156 adet villanın zeminleri şap duvarları ise kara sıvalıdır. Yaklaşık 28.000 m²lik alanda ithal ve büyük ebatlardaki seramik kaplamalarda ve 12.000 m²lik sosyal donatı alanlarında ki ıslak hacimlerde Ardex X 7 G MICROTEC Fleks Seramik Yapıştırıcısı. Toplam metrajı 11.000 m² olan açık yüzme havuzlarının tamamında ise ARDEX X 7 W Fleks Seramik Yapıştırıcısı ve ARDEX FG FLEX Derz Dolgusu tercih edildi.

Neden ARDEX?

Yalıtımlı ıslak mekanlarda uygulanan farklı ebatlardaki ithal seramiklerde yaşanabilecek problemler proje yönetimini numune uygulamalarına ve şantiye ortamında usta testlerine yöneltti. ARDEX ile yapılan numune ve uygulamalarda fleks seramik yapıştırıcısı ve derz dolguları ile komple sistem kullanıldı. Gerek uygulayıcı gerekse son kullanıcı için güvenli bir ARDEX sistemi oluşturulmuş ve projede tercih sebebi olması sağlanmıştır.