Denizİstanbul Marina Evleri

ARDEX Denizİstanbul'da

Denizİstanbul Marina Evleri

64.500m² alan üzerine kurulu 87 adet villadan oluşan Denizistanbul Marina Evleri'nde ARDEX ürünleri tercih edildi.

Denizİstanbul Marina Evleri

Proje Hakkında

Keleşoğlu Holding ve Kraft Mimarlık işbirliğinden doğan ‘’Denizİstanbul / Marina Evleri’’ projesi konumunun doğal özellikleri, her ayrıntısı özenle düşünülmüş mimarisi, çağdaş şehircilik anlayışı ile gerçekleştirilmiş planlaması ile ayrıcalıklı yaşam sunuyor ve 12 ay deniz keyfi yaşatıyor. 5 çeşit villa tipi ile hem marinaya yakın hem gözünüzün alabildiğine denizi görebileceğiniz, beklentilerinizin çok ötesinde bir yaşamı sizlerle buluşturan özel bir konsept. Mimari açıdan çift kat yüksekliğindeki kolonları, söve cephe tasarımı, taş kaplamaları ve alaturka çatı kiremitleri ile klasik tarzın şıklığını modern yaşama uyarlıyor. Bu özellikleri ile benzer villalardan ayrılan Marina Evleri’nde huzur ve konfor vaat ediliyor. Denizistanbul’un hemen önünde yer alan West İstanbul Marina 900 yat kapasitesi, kafe ve restoranları ile İstanbul’un en büyük marinalarından biridir. Proje; 300 yatak kapasiteli tam teşekküllü hastanesi ile tüm sağlık ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Ayrıca okul, açık kapalı yüzme havuzları, özel AVM, 5 yıldızlı Otel ve projenin hemen önünde kumsal yer almaktır. Su sporları kulübünü mecvut ve binicilik sporları yapılabiliyor. 2018 yıl sonuna doğru hayata geçen Marina Evleri, 64.500 m² arsa alanı üzerinde 87 adet villadan oluşuyor.

Kullanılan Ürünler

Zeminler şap, duvarlar ise kara sıvalı olan toplam 50.000 m²lik alanda, 30×60 cm ve 60×90 cm kaplamalar için ARDEX  CT 50 kullanıldı.

Neden Ardex?

Islak hacim uygulamalarında kullanılan seramiklerin farklı ağırlık, ebat ve yapısal özellikleri nedeniyle yaşanabilecek muhtemel yapıştırma ve derz problemleri, proje yönetimini marka güvenirliği ve ürün kalitesi açısından ARDEX ‘e yönlendirdi.