Bayar Residence Çiftehavuzlar

ARDEX Bayar Residence Çiftehavuzlar'da

Bayar Residence Çiftehavuzlar

Bayar Residence Çifttehavuzlar projesinde ıslak hacimlerde yalıtım uygulamalarında ARDEX su yalıtım sistem ürünleri tercih edildi.

Bayar Residence Çiftehavuzlar

Proje Hakkında

Bağdat caddesi ile Cemil Topuzlu caddeleri arasında, Büyük Kulüp ,Göztepe parkına ve yeni açılan Göztepe metrosuna yürüme mesafesinde olan Bayer Residence 2018 de yaşama başladı. 3055 m² arsa alanı üzerinde 12.500 m² inşaat alanına sahip 18 katlı ve 36 konutluk projede; brüt alanı 240 m², neti 175 m² + bodrum katta 8 m²in üzerinde depo alanı, her daireye 2 araçlık kapalı otopark + misafir otopark yeri, sıcak suya katkı sağlayan güneş kollektörleri, oturma odası olarak yaz-kış kullanabilen klimalı-ısıtmalı balkonlar mevcuttur. Projenin sosyal donatıları arasında; 200 m² açık havuz, mini futbol-basketbol sahası, kapalı ve açık çocuk oyun alanları, sauna-buhar odası-hidromasaj, fitness ve gym salonları, masa tenisi-bilardo salonu, TV – oturma salonu yer almaktadır.

Kullanılan Ürünler

ARDEX ürünleri projedeki 36 adet konutun banyo ve duş bölgeleri gibi ıslak hacimlerinin seramik altı yalıtım, yapıştırıcı ve derz uygulamalarında sistem olarak tercih edildi. Sistem içerisinde kullanılan ürünler ARDEX 100 W Su Yalıtım  Membranı, ARDEX SK 12 Tricom Yalıtım Bandı, ARDEX 8+9 Çift Bileşenli Su Yalıtım Malzemesi, ARDEX X 7 W Fleks Seramik Yapıştırıcısı, ARDEX AR 300 Çok Amaçlı Harç ve ARDEX FG FLEX Derz Dolgusu oldu.

Neden ARDEX?

Proje yönetimi, ıslak mekanlarda seramik altı yalıtım ve sonrasında kaplamalarda yaşanabilecek olası problemlere karşı marka güvenirliği ve ürün kalitesi nedeniyle daha önceki projelerinde olduğu gibi bu projede de ARDEX’i tercih etti. Tamir ve dolgu harcı, fleks yapıştırıcı + yalıtım membranı, yalıtım bandı + çift bileşenli elastik su yalıtımı, fleks seramik yapıştırıcı ve derz dolgular komple sistem olarak kullanılarak hızlı, güvenli ve uzun ömürlü bir uygulama sağlanmış oldu.