İçeriğe geç

Proje detayları

Yalı Ataköy Apart

İstanbul/Türkiye

ARDEX Yalı Ataköy Apart'da

73 dönüm arazi üzerinde, 512 konut, 64 ofis ve 7 cadde dükkandan meydana gelen Yalı Ataköy projesinde ARDEX ürünleri tercih edildi.

Sorularınız mı var?
İletişim formumuzu doldurarak merak ettiğiniz soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Proje Hakkında

Özyazıcı İnşaat & Karadeniz Örme ve Alpar Mimarlık işbirliğinden doğan, Bakırköy’de denize sıfır konumda 72 bin 864 metrekare arsa üzerine inşa edilen Yalı Ataköy projesi 17 katlı 5 blokta toplam 512 adet konut, 64 adet ofis ve 7 adet cadde dükkandan meydana geliyor. Kesintisiz deniz manzarasıyla dikkat çeken projede 4 blokta 2+1, 3+1 ve 5+1 daireler yer alırken, home ofis bloğunda ise 1+1 ve 2+1 üniteler bulunuyor. Yalı Ataköy, konumu itibariyle şehrin merkezinde ama bir o kadar da sakin; temiz havası ile şehrin telaşlı yaşantısından uzak bir yerleşim merkezidir. Ayrıca Yalı Ataköy Projesi; Galeri AVM, Atatürk Havalimanı, Dünya Ticaret Merkezi, CNR Expo Fuar merkezi gibi önemli iş ve yaşam merkezlerine komşu konumda yer alıyor. Günlük iş hayatı veya şehir yaşantısının vermiş olduğu stresi sizlere bir anda unutturacak modern çevre düzeni, tarihi anıt ağaçları, deniz manzarası ve şehir ortamından yalıtılmış yaşam alanı ile huzur bulacağınız bir mekandır. İstanbul’un her noktasından kolay ulaşılabilecek bir güzergahtadır. Sosyal donatıları arasında açık yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu, fitness center, sauna merkezi, buhar odası, şok duşları, tenis kortu, çok amaçlı spor alanı (basketbol, futbol, voleybol), 7/24 güvenlik, yürüyüş ve koşu parkurları, çocuk oyun alanları, cafe & restaurant, açık ve kapalı otopark mevcuttur.

Kullanılan Ürünler

Projenin toplam 40.000 m²lik yer ve duvar mermer döşeme işlerinde ARDEX ürünleri sistem olarak kullanıldı. Zeminler şap duvarlar ise alçı panel, kullanılan mermerler ise 60 x 60 x 2 cm boyutlarında ve arka yüzeyleri epoksi file kaplıydı. Tüm bu alanlarda ARDEX X 7 G MICROTEC, ARDEX P 51 ve ARDEX E 90 kullanıldı.

Neden ARDEX?

Alçı panel duvar ve şap zemin uygulamalarında kullanılan mermerler; ağırlık, ebat ve yapısal özellikleri bakımından yapıştırma problemleri oluşturuyordu. Bu nedenle proje yönetiminin, hızlı yapılan alçı panel duvar imalatlarının neticesinde çok hızlı sonuç verecek astar ve yapıştırıcı + mukavemet arttırıcı kullanılması gerekiyordu.

Şantiyede proje yönetimi ile birlikte ARDERX X 7 G MICROTEC Fleks yapıştırıcısının uygunluğunu test etmek amacıyla temin edilen mermerler ARDEX P 51 astar uygulanmış alçı panel üzerine kaplandı. Yapıştırmadan en az 27 gün sonra sökümler yapılmış ve yapışma mukavemeti ile ilgili herhangi bir problem olmadığı tespit edilmiştir. Ayrıca taşta yapıştırıcı tarafından meydana gelebilecek bir renk değişimi gözlenmemiştir.

Çimento esaslı yapıştırıcılar kullanılıyorsa dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri taşların arka yüzeylerinin fileli epoksi ile olup olmadığıdır. Çimento esaslı yapıştırıcıların emici olmayan yüzeylere tutunması çok zordur. ARDEX, bu gibi durumlarda polimer esaslı mukavemet artıcı likit ARDEX E 90’ın sisteme dahil edilmesini, ARDEX X 7 G karışım suyuna önerilen miktarda katılarak, taşların epoksi kaplı yüzeylerine mala ile sıyırtma usulü uygulanmasını önermektedir.

ARDEX ile yapılan numune ve uygulamalarda alçı panel üzeri astar, fleks seramik yapıştırıcısı + mukavemet arttırıcı ile komple sistem kullanıldı. Gerek uygulayıcı gerekse son kullanıcı için güvenli bir ARDEX sistemi oluşturulmuş ve projede tercih sebebi olması sağlanmıştır.

Yalı Ataköy Apart projesinde kullanılan ürünler

Fleks Yapıştırıcı Ambalaj Görseli
  • C2 TE S1
  • EMICODE EC1
  • Flexmörtel

ARDEX X 7 G MICROTEC

MICROTEC Fleks Yapıştırıcı

Detaylar
Emici Yüzeyler için Astar Ambalajı

ARDEX P 51

Emici Yüzeyler için Astar

Detaylar
;

Sorularınız mı var?
İletişim formumuzu doldurarak merak ettiğiniz soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Yalı Ataköy Apart projesine benzer projeler