İçeriğe geç

Proje detayları

Denizİstanbul Mercan Konakları

ARDEX Denizİstanbul'da

122.000m² alan üzerine kurulu, 78 blok ve 780 daireden oluian Denizİstanbul Mercan Konakları'nda ARDEX ürünleri tercih edildi.

Sorularınız mı var?
İletişim formumuzu doldurarak merak ettiğiniz soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Proje Hakkında

Keleşoğlu Holding ve Kraft Mimarlık işbirliğinden doğan ‘’Denizİstanbul / Mercan Konakları’’ projesi, yatay yerleşim modelinde yeniden tanımlanmış daire yaşamı ve deniz manzaralı aile tarzı konak konseptiyle dizayn edilmiş az katlı apartman dairelerinden oluşmaktadır.

Denizistanbul’un hemen önünde yer alan West İstanbul Marina 900 yat kapasitesi, kafe ve restoranları ile İstanbul’un en büyük marinalarından biridir. Proje; 300 yatak kapasiteli tam teşekküllü hastanesi ile tüm sağlık ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Ayrıca okul, açık kapalı yüzme havuzları, özel AVM, 5 yıldızlı Otel ve projenin hemen önünde kumsal yer almaktır. Su sporları kulübünü mecvut ve binicilik sporları yapılabiliyor.

2018 yıl sonuna doğru hayata geçen Mercan Konakları, 122.000 m2 Arsa alanı üzerinde 78 Blokdan (780 adet daire) oluşuyor.

Kullanılan Ürünler

Zeminler şap, duvarlar ise kara sıvalı olan toplam 95.000 m²lik alanda, 30×60 cm ve 60×90 cm kaplamalar için ARDEX CT 50, havuz etrafındaki 320 m²lik gezi alanında ARDEX CT 50 W ve ARDEX FG FLEX kullanıldı. Asansör söve mermer  kaplama imalatları içinse ARDEX P 51 ve AREX X 7 G MICROTEC kullanıldı.

Neden Ardex

Islak hacim uygulamalarında kullanılan seramiklerin farklı ağırlık, ebat ve yapısal özellikleri nedeniyle yaşanabilecek muhtemel yapıştırma ve derz problemleri, proje yönetimini marka güvenirliği ve ürün kalitesi açısından daha önce de olduğu gibi ARDEX ‘e yönlendirdi. Alçı panel üzeri asansör söve mermer kaplama imalatları neticesinde bir çok mahalde ise çok hızlı sonuç verecek astar ve yapıştırıcı kullanılması gerekiyordu. Ardex P 51 ile aderans köprüsü sağlanması ve ARDEX X 7 G MICROTEC ‘in 10’luk tarak ile gösterdiği üstün yapışma gücü, esneklik performansı ARDEX ‘in tercih sebebi olmasını tescillemiş oldu.

Denizİstanbul Mercan Konakları projesinde kullanılan ürünler

Fleks Yapıştırıcı Ambalaj Görseli
  • C2 TE S1
  • EMICODE EC1
  • Flexmörtel

ARDEX X 7 G MICROTEC

MICROTEC Fleks Yapıştırıcı

Detaylar
Seramik-Porselen Yapıştırıcı Ambalajı
  • TS EN 12004 C2TE
  • EMICODE EC1 PLUs

ARDEX CT 50

Seramik-Porselen Karo Yapıştırıcısı

Detaylar
Emici Yüzeyler için Astar Ambalajı

ARDEX P 51

Emici Yüzeyler için Astar

Detaylar
ARDEX G 6 Fleks Derz Dolgusu Ambalajı
  • TS EN 13888 CG2WA
  • EMICODE EC1 Plus

ARDEX G 6 FLEX

Çimento esaslı fleks derz dolgusu

Detaylar
;

Sorularınız mı var?
İletişim formumuzu doldurarak merak ettiğiniz soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Denizİstanbul Mercan Konakları projesine benzer projeler