İçeriğe geç

Proje detayları

NEO Gölpark İstanbul Evleri

ARDEX Neo Gölpark İstanbul Evleri'nde

600.000m²lik bir arazi üzerinde, toplam 7 etap ve 415 konuttan oluşan NEO Gölpark’da ARDEX ürünleri tercih edildi.

Sorularınız mı var?
İletişim formumuzu doldurarak merak ettiğiniz soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Proje Hakkında

Neo Yapı ve Akan Mimarlık işbirliğinden doğan ’’Neo Gölpark İstanbul Evleri’’ projesi göllerle çevrili muhteşem bir ormanın hemen yanında yer alıyor. Kentin değerli arazilerinden birinde, Kemerburgaz Göktürk’e, İstanbul 3. Havalimanına sadece 10 dakika uzaklıkta Bolluca’da bulunmaktadır. 1900 dönüm gibi dev bir orman arazisinin 247 bin metrekaresinin inşaat alanı olarak kullanıldığı projede; 8 mahalle ve 415 müstakil ev inşa edildi. İçinde 120 bin metrekarelik Mavi Göl’ün de yer aldığı projede, park alanları dahil 245 bin metrekare yeşil alan bulunuyor. Bölgeyi 125 bin sahil çamı, top çam, akasya ve selvi ile ağaçlandıran Neo Yapı, Bolluca bölgesini de tıpkı Göktürk gibi değerli bir yaşam alanına dönüştürdü. Bölgedeki ilk ve en büyük olan proje, kendi diktiği ağaçlarla yeşillendirmeye destek olmuştur. 2 bin dönüm orman arazisinin 600 dönümünde inşa edilen 8 mahalle ve 415 müstakil evden oluşan Neo Gölpark; istanbul’un en büyük yatay projesidir. 120 bin ağaçlık doğal orman, ördek ve kuğularla dolu Mavi Göl, Neo Life Spor ve Sosyal Kulübü ile şehirden kopmadan doğayla iç içe bir yaşam sunmaktadır. Yaklaşık 600.000 metrekarelik bir arazi üzerinde, toplam 7 etap ve 415 konuttan oluşan Neo Gölpark da 374 adet bağımsız villa, 15 adet ticari ünite 26 adet de home ofis bulunmaktadır. Villalarının sosyal donatıları arasında fitness center, basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu, yürüyüş parkuru, sauna, açık yüzme havuzu yer almaktadır.

Kullanılan Ürünler

3-4 ve 5. Etaplardaki toplam 250 adet villanın zeminleri şap duvarları ise kara sıvalıdır. Yaklaşık 75.000 m²lik alanda 30×60, 45×45 ve 60×60 cm gibi farklı ebatlardaki seramik kaplamalarda Ardex X 3 T  seramik yapıştırıcısı ve ARDEX FG FLEX derz dolgusu kullanıldı.

Neden ARDEX?

Yalıtımlı ıslak mekanlarda yaşanabilecek problemler proje yönetimini; numune uygulamalarına ve şantiye ortamında usta testlerine yöneltti. ARDEX ile yapılan numune ve uygulamalarda seramik yapıştırıcısı ve derz dolguları ile komple sistem kullanıldı. Gerek uygulayıcı gerekse son kullanıcı için güvenli bir ARDEX sistemi oluşturulmuş ve projede tercih sebebi olması sağlanmıştır.

NEO Gölpark İstanbul Evleri projesinde kullanılan ürünler

Seramik Yapıştırıcısı Ambalajı
  • TS EN 12004 C1T
  • EMICODE EC1 PLUS

ARDEX X 3 T

Seramik Karo Yapıştırıcısı

Detaylar
ARDEX G 6 Fleks Derz Dolgusu Ambalajı
  • TS EN 13888 CG2WA
  • EMICODE EC1 Plus

ARDEX G 6 FLEX

Çimento esaslı fleks derz dolgusu

Detaylar
;

Sorularınız mı var?
İletişim formumuzu doldurarak merak ettiğiniz soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

Bize Ulaşın

NEO Gölpark İstanbul Evleri projesine benzer projeler