Flamingo Blu

ARDEX Flamingo Blu'da

Flamingo Blu

5 katlı iki bloktan oluşan butik ve yüksek prestijli Flamingo Blu projesinde 59 konut, 6 ticari ünite, açık yüzme havuzu ve çocuk havuzlarında ARDEX ürünleri tercih edildi.

Flamingo Blu

ARDEX Hakkında

Makropoli İnşaat, kendi bünyesinde oluşturduğu ‘‘Flamingo Blu’’ projesi ile kaliteyi ve çağdaş mimari yaklaşımları bir araya getirerek konforlu bir yaşamın kapılarını açıyor. İstanbul’un her geçen gün değerine değer katan yerleşim yeri Büyükçekmece ilçesinde yer alan proje ile standartların üstünde bir hayat sunmayı hedeflemiş ve mimarinin estetikle buluştuğu, estetiğin konfora dönüştüğü, her ayrıntının düşünüldüğü prestiji yüksek bir butik yaşam projesi olmuştur. Ferah mimarisi, standart dışı kat yüksekliği ve geniş terasları ile FlamingoBlu, Mimarsinan Yatch Marina’ya 1.2 kilometre, Kıyı İstanbul Marina’ya 2.7 kilometre, Güzelce Marina’ya 4,2 kilometre, Büyükçekmece Yelken Klubü’ne 1.6 kilometre ve Budo Büyükçekmece İskelesi’ne) 1,3 kilometre uzaklıkta yer alıyor. 2020 yıl başına doğru hayata geçen Flamingo Blu, 5.283 m² arsa alanı üzerinde 59 adet konut, 6 ticari ünite ve açık yüzme ve çocuk havuzdan oluşuyor.

 

 

 

Kullanılan Ürünler

Zeminler şap, duvarlar ise kara sıva olan toplam 8.500 m²lik alanda farklı ebatlardaki ithal seramik kaplamalarda ARDEX P 51 MIX Astar, AREX X 7 G MICROTEC, ARDEX CT 70 ve ARDEX X 5 T seramik-karo yapıştırıcılar ve ARDEX FG FLEX derz dolguları kullanıldı.

Şap üstü ve seramik altı ıslak hacimlerde ARDEX 4+5 esnek su yalıtımı ve ARDEX SK 12 yalıtım bandı kullanıldı. Yalıtımlı havuzlarda ise AREX CT 50 W yapıştırıcı ve ARDEX JK havuz derzi tercih edildi.

Neden ARDEX?

Islak mekanlarda seramik altı yalıtım, seramik yapıştırıcısı ve derz dolguları ile komple sistemi kullanılarak, gerek uygulayıcı, gerekse son kullanıcı için güvenli bir ARDEX sistemi oluşturulmuştur  Yüzme havuzlarında ise esnek ARDEX yapıştırıcıları ile birlikte havuzlar için özel olarak formülüze edilmiş, kimyasal dayanımı diğer çimento esaslı derzlere göre daha yüksek olan, 90 dk sonra üzerinde yürünebilen, hızlı kuruyan, çatlama yapmayan, yüksek mukavemet gösteren ARDEX JK derz dolgusu kullanılmıştır.