Meydan İstanbul AVM Yenileme Projesi

ARDEX Meydan İstanbul AVM'de

Meydan İstanbul AVM Yenileme Projesi

8.000 m² açık ve kapalı yürüyüş alanı ve 128 dönüm ile Türkiye’nin en büyük arazisine sahip Meydan İstanbul AVM’de büyük ebatlı zemin kaplamaları için ARDEX ürünleri tercih edildi.

Meydan İstanbul AVM Yenileme Projesi

Proje Hakkında

Meydan İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Türkiye’nin ve İstanbul’un en büyük arazisine sahip olan en önemli alışveriş merkezlerinin başında yer almaktadır. Meydan İstanbul Alışveriş Merkezinin sahip olduğu arazi büyüklüğü 128 dönümdür. Yılda yaklaşık 32 milyon ziyaretçi kapasitesine sahip olan Meydan İstanbul Alışveriş Merkezi dünyanın önde gelen perakende markalarına ev sahipliği yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası 100’e yakın markanın mağazaları, restaurantlar, cafeler ve son teknolojik özelliklere sahip 2.500 koltuk kapasiteli sinema salonları ile müşterilerine hizmet vermektedir. Modern yaşama ve ekolojik ortama uygun olarak tasarlanan Meydan İstanbul Alışveriş Merkezi, yeşilin ve toprak renginin hakim olduğu, açık alanlarında nefes alınan, kapalı alanlarında ise gün ışığından maksimum ölçüde faydalanılan yeni nesil bir alışveriş merkezi olarak dikkati çekmektedir. Türkiye’nin dünya çapındaki en önemli alışveriş merkezlerinden biri olan Meydan İstanbul Alışveriş Merkezi, gerek kiralama talepleri gerekse ziyaretçi talepleri ile ek yaşam alanları planlayarak genişleme ve büyüme çalışmalarını tamamlamıştır. 2018 yıl başından itibaren yepyeni konsepti ile bizleri karşılamaktadır.

Kullanılan Ürünler

İç ve dış mekanlardaki 8.000 m² yürüyüş alanlarında mevcut zemindeki şap üstü parke taş tuğla döşemesi mevcuttu.

Genelde zeminden kolay sökülebilen parke taş tuğlalar altındaki şapın belli kısımlarında yalıtım membranı uygulanmış, sonrasında ARDXE FB 9 L ile 60×120 cm ebadına kadar seramik döşenerek akabinde ARDEX FG FLEX derz dolgusu uygulanmıştır. Geri kalan kısımlarda ARDEX AR 300 ile ortalama 5-10 mm kalınlıkta yüzeysel tamirat yapılıp devamında ARDEX FB 9 L ile 60×120 cm ebadına kadar seramik döşenmiş ve akabinde ARDEX FG FLEX derz dolgusu uygulanmıştır.

Neden ARDEX?

Aktif olarak çalışan AVM’nin yenilenme projesi kapsamında, işletmelerin kapatılmadan ve zarar görmeden gece çalışılması, uygulama yapılan zeminlerin aynı sabah yoğun yaya trafiğine açılması önem arzediyordu. Bu nedenle hızlı ve güvenli uygulama olanağı sağlayan ARDEX AR 300 tamir ve dolgu harcı, ARDEX FB 9 L zemin yapıştırıcısı ve ARDEX FG FLEX derz dolgusu tercih edilmiştir.

Bu ürünlerle birlikte aynı gecede mevcut kaplama sökülmüş, zeminin tamir ve dolgusu yapılıp çok kısa bir süre içerisinde büyük ebatlı zemin seramikleri döşenip aynı sabah zeminler yaya trafiğine açılarak işletmelerin çalışmalarına engel olunmamıştır.