İçeriğe geç

Proje detayları

FORUM Mersin AVM Yenileme Projesi

Mersin / Türkiye

Forum Mersin AVM ARDEX ile yenilendi

2000 m² Food Court & Teras ve 800 m2 tüm wc alanlardan oluşan Forum Mersin AVM’de mermer ve seramik kaplı mevcut zeminlerin tamiratı ve üzerine büyük ebatlı ve çeşitli boyutlarda seramik kaplanması için ARDEX ürünleri tercih edildi.

Sorularınız mı var?
İletişim formumuzu doldurarak merak ettiğiniz soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Proje Hakkında

Chapman Taylor Architects tarafından tasarlanan Forum Mersin Alışveriş Merkezi, 2009 ve 2010 yılında birincisi “Avrupanın En İyisi”, ve ikincisi “En İyinin En İyisi” olmak üzere 2 adet ICSC ödülüne layık görülmüştür. Akdeniz’in en büyük alışveriş merkezi olan Forum Mersin Alışveriş Merkezi 200 adet mağazası, 8 salonlu sineması, restoranları, cafeleri, eğlence merkezleri ve bowling salonu ile kapalı alanların yanı sıra, sokakların, meydanların ve açık alanlardaki cafelerin de bulunduğu kentin dokusu ile birlikte yaşayan bir mekan haline gelmiştir. Akdeniz ve Anadolu mimarisinin, Türk motifleri ve modern unsurlarını bünyesinde barındıran Forum Mersin Alışveriş Merkezinin kapalı alanı 143.300 m2, açık alanı ise 25.500 m2 ‘dir.

Kullanılan Ürünler

2000 m² Food Court & Teras + 800 m2 tüm wc alanındaki mevcut zemin, şap üstü harçlı sistem ile döşenmiş polyester fileli farklı boyutlarda mermerler ve çeşitli boyutlarda seramikler ile kaplıydı. Genelde zeminden kolay sökülebilen mermerlerin altındaki şapa ARDEX P 51 Mix astar uygulanarak, ortalama 5 -10 mm kalınlıkta ARDEX A 45 tamir harcı ile yüzeysel tamirat yapıldı. Diğer alanlarda ise çeşitli boyutlardaki tüm seramikler yerlerinden söküldü ve gerekli yüzey tamirleri ARDEX A 45 ile yapılıp akabinde tüm alanlarda ARDEX FB9L ile 60×120 cm ebadına kadar çeşitli seramikler döşendi.

Neden ARDEX?

Aktif olarak çalışan AVM’nin yenilenme projesi kapsamında, işletmelerin kapatılmadan ve zarar görmeden gece çalışılması, uygulama yapılan zeminleri aynı sabah yoğun yaya trafiğine açılması için ARDEX P51-MİX, ARDEX A 45 tamir dolgu harcı ve ARDEX FB 9 L FLEKS zemin yapıştırıcısı tercih edilmiştir. Bu ürünlerle birlikte aynı gecede mevcut kaplama sökülmüş, zeminin tamir ve dolgusu yapılıp çok kısa bir süre içerisinde büyük ebatlı zemin seramikleri döşenip aynı sabah zeminler yaya trafiğine açılarak işletmelerin çalışmalarına engel olunmamıştır.

FORUM Mersin AVM Yenileme Projesi projesinde kullanılan ürünler

ARDEX P 51 MIX

Emici Yüzeyler için Astar

Detaylar
ARDEX A 45 Yüksek Mukavemetli Dolgu Harcı Ambalajı
  • EMICODE EC1 Plus
  • Ardurapid Etkili

ARDEX A 45

Hızlı, Yüksek Mukavemetli Dolgu ve Tamir Harcı

Detaylar
Zemin Seramik Yapıştırıcısı Ambalajı
  • TS EN 12004 C2 E S1
  • EMICODE EC1 PLUS

ARDEX FB 9 L

Akıcı kıvamlı, fleks zemin yapıştırıcısı, gri

Detaylar
;

Sorularınız mı var?
İletişim formumuzu doldurarak merak ettiğiniz soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

Bize Ulaşın

FORUM Mersin AVM Yenileme Projesi projesine benzer projeler