İçeriğe geç

Proje detayları

Marmara Forum AVM Yenileme Projesi

ARDEX Marmara Forum AVM'de

Mağazalar hariç 20.600 m² yürüyüş alanına sahip, zemin + 3 kattan oluşan Marmara Forum AVM’de mermer kaplı mevcut zeminlerin tamiratı ve üzerine büyük ebatlı seramik kaplanması için ARDEX ürünleri tercih edildi.

Sorularınız mı var?
İletişim formumuzu doldurarak merak ettiğiniz soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Proje Hakkında

Marmara Forum, zengin marka karması, şehir ile fiziksel olarak bütünlük içindeki mimari yapısı ve kolay ulaşım sağlayan merkezi lokasyonu ile dikkat çekiyor. İstanbul’un her noktasından rahatça ulaşılabilen Bakırköy’de yer alan Marmara Forum, 135.000 m² kiralanabilir alanında 300 ulusal ve uluslararası marka ve 13 bin metrekarelik eğlence alanı ile İstanbul’da yeni deneyimlerin ve heyecanların adresi. Kiralanabilir alanının 25.000 m²sini eğlence ve teknoloji alanına ayıran Marmara Forum, aralarında Türkiye’nin ilk ve tek 4DX teknolojisine sahip salonların da olduğu, toplam 16 sinema salonuyla hizmet veren Türkiye’nin en fazla salona sahip sinemasını bünyesinde barındırıyor. Alışveriş merkezini ziyaret edenlerin en çok ilgi gösterdiği ikınci durak ise, 60 farklı markasıyla Marmara Forum Food Court. Türkiye’nin en büyük yeme-içme katına sahip olan Marmara Forum, ziyaretçilere sunduğu farklı seçenekleriyle de dikkat çekiyor.

Kullanılan Ürünler

20.600 m² yürüyüş alanındaki mevcut zemin, şap üstü harçlı sistem ile döşenmiş polyester fileli farklı boyutlarda mermerler ile kaplıydı. Genelde zeminden kolay sökülebilen mermerlerin altındaki şapa ARDEX P 51 Mix astar uygulanarak, ortalama 5 -10 mm kalınlıkta ARDEX A 45 tamir harcı ile yüzeysel tamirat yapıldı. Akabinde ARDEX FB 9 L ile 60×120 cm ebadına kadar seramik döşendi.

Neden ARDEX?

Aktif olarak çalışan AVM’nin yenilenme projesi kapsamında, işletmelerin kapatılmadan ve zarar görmeden gece çalışılması, uygulama yapılan zeminleri aynı sabah yoğun yaya trafiğine açılması için ARDEX A 45 tamir dolgu harcı ve ARDEX FB 9 L FLEKS zemin yapıştırıcısı tercih edilmiştir. Bu ürünlerle birlikte aynı gecede mevcut kaplama sökülmüş, zeminin tamir ve dolgusu yapılıp çok kısa bir süre içerisinde büyük ebatlı zemin seramikleri döşenip aynı sabah zeminler yaya trafiğine açılarak işletmelerin çalışmalarına engel olunmamıştır.

Marmara Forum AVM Yenileme Projesi projesinde kullanılan ürünler

ARDEX A 45 Yüksek Mukavemetli Dolgu Harcı Ambalajı
  • EMICODE EC1 Plus
  • Ardurapid Etkili

ARDEX A 45

Hızlı, Yüksek Mukavemetli Dolgu ve Tamir Harcı

Detaylar
ARDEX A 440 Yüksek Mukavemetli İnce Dolgu Harcı Ambalajı

ARDEX A 440 (ARDEX A45 FEIN)

Yüksek Mukavemetli Dolgu ve Tesviye Harcı

Detaylar
Zemin Seramik Yapıştırıcısı Ambalajı
  • TS EN 12004 C2 E S1
  • EMICODE EC1 PLUS

ARDEX FB 9 L

Akıcı kıvamlı, fleks zemin yapıştırıcısı, gri

Detaylar
Emici Yüzeyler için Astar Ambalajı

ARDEX P 51

Emici Yüzeyler için Astar

Detaylar
ARDEX SE Derz dolgu Silikonu Ambalajı

ARDEX SE

Derz Dolgu Silikonu

Detaylar
;

Sorularınız mı var?
İletişim formumuzu doldurarak merak ettiğiniz soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Marmara Forum AVM Yenileme Projesi projesine benzer projeler