Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik 1

Sürdürülebilirlik ARDEX'in doğasında var.

Yüksek verimliliği sayesinde ARDEX ürünleri çok verimlidir ve böylece iş yükünü, nakliyeyi ve paketlemeden oluşacak atıkları da en aza indirgemektedir.

İnanılmaz hızlı ve kolay uygulanan ARDEX ürünleri ile projeler bir günde bile bitebiliyor, bu da yol masraflarının azalması anlamına gelmektedir.

ARDEX toz ürünleri, inşaat alanında hazırlanabildikleri için zaman ve masraf anlamına gelen suyun nakliyesi ortadan kaldırılmış oluyor.

ARDEX’in yüksek performanslı alt yüzey şap ürünleri eğimli yüzeyler için yapıştırıcıdan tasarruf etme imkanı sunmaktadır.

ARDEX ürünlerinin uzun ömürlü olmasından dolayı kaynak kullanımından tasarruf sağlar.

ARDEX ürünleri var olan binaların korunması kısmında çok değerlidir. Yeni inşalara nazaran çok fazla kaynak tasarrufu sağlanır.

Neredeyse bütün ARDEX ürünleri itina ile seçilmiş hammaddelerden oluştukları için geri dönüşümlüdür ve böylece de doğal kaynakların korunmasına katkı sağlar.

ARDEX üretim tesislerinde devamlı olarak en modern teknoloji tesislerine yatırım yapar ve böylece de enerji tasarrufu sağlanmış olur.

Geleceği şekillendirmek

Sürdürülebilirlik, çağımızın belirleyici konulardan biridir. Kısa vadede iklim değişimleri ve finansal krizler, iyi düşünülmemiş hareketlerin korkunç etkileri olabileceğini göstermiştir. Buna karşılık, sürdürülebilir bir hareket, uzun vadede sorumlu geleceği şekillendirme anlamına gelir. Adil ve saygılı bir birliktelik içerisinde iktisadi kaynaklar ekonomik değerlerinden mümkün mertebe bir şey kaybetmeden kullanılır, ve böylece doğamız da korunmuş olur. Kalıcılık düşüncesi ARDEX’in işletme felsefesi ile iç içe geçmiş durumdadır.

Doğamız için verimli çalışmak

ARDEX yüksek verimli ürünler ile aynı işin daha az malzeme ile yapılmasını sağlıyor, dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler kullanıcılara yeni masraflar çıkmasını önlerken doğal kaynak israfına da engel oluyor. ARDEX olarak üretim aşamasında da fireyi en aza indirmek ve doğal kaynakları verimli kullanmak için çaba harcıyoruz.

Dört adet ARDEX Ar-Ge Merkezi düzenli olarak Dünya çapında ürün ve yeni ürünlerin geliştirilmesi için çalışmaktadır; bunu yaparken de her zaman çevreye olan duyarlılığını korumakta ve göz önünde bulundurmaktadır.