ARDEXTRA BÜLTEN MART 2012

  ARDEX'le su yalıtımı

ARDEX ile 4 Saatte Su Yalıtımı

“Sorunsuz” bir mimari mekan sağlamak için; ARDEX su yalıtım sistemleri, bodrum, mutfak, banyo, yüzme havuzu, teras, çatı vb yerlerde uygulanabilir. Su yalıtımı;  ürün teknolojisi ile su erozyonu, suyun binaya nüfuz etmesi ve iç su kaçaklarını yok eder. Bu yüzden su yalıtımı, bina ve dekorasyon açısından çok önemlidir.

Su yalıtımı olmayan mekanlarda, hasarlı iç dekorasyon, potansiyel elektrik ve yangın tehlikesi nedeniyle güvenlik sorunu, küf nedeniyle sağlık sorunlarıyla karşılaşılır. Zaman içerisinde betonarme içine sızan su yapının taşıyıcı donatısına zarar verir ve yıkılma riskini arttırabilir. Bu da deprem bölgesinde bulunan ülkemiz için büyük bir tehlikedir.

ARDEX 8Su kaçağı sorunları yüksek onarım maliyetleri, enerji israfı, normal çalışma ve yaşam kalitesinin kesintiye uğraması gibi sorunlara neden olur.

ARDEX Su Yalıtım Sistemi Özellikleri

ARDEX 9
  • Uygulamada çok yönlü, son derece iyi bir yapıştırıcı gücü
  • Yüksek verim ve hava direnci, kolay uygulama
  • Uzun ömürlü
  • Diğer ARDEX ürün sistemleri ile uyum sağlama özellikleri ile dikkat çekiyor.

ARDEX 8+9 su yalıtım ürünü 4 saat sonra kullanıma hazırdır. Seramik ve plakaların altında kullanılan, çift bileşenli, çimento esaslı su yalıtım malzemesi iç ve dış mekanlarda, duvar zemin uygulamalarında kullanılır. Seramik ve doğaltaş kaplamalarının altındaki yüzeylerin nem ve kireç kusmasına karşı korunmasını sağlar. Çift bileşenli malzeme 1:1 oranında karıştırılarak kolay hazırlanır ve 4 saat gibi inanılmaz bir sürede kurur. Tam elastiktir ve astar gerektirmez. Solvent içermez. Rulo veya mala ile değişken kıvamı sayesinde kolay uygulanır.

ARDEX SK 12 su yalıtım bandı ile su kaçakları önlenir ve yapı oturmalarında ve yapısal hareketler esnasında oluşabilecek çatlaklardan etkilenilmez. Esnekliği sayesinde yırtılmaması ve uzun süre dayanıklı olması sağlanır. Kullanıldıktan sonra bir daha bakıma ihtiyaç duyulmaz.

 

ARDEX ürünleri Maçka Residence Projesinde…


Maçka ResidencesAstaş Holding ve Armani / Casa’nın ortak çalışması ile hayata geçen ve Avrupa Gayrimenkul Ödülü alarak dünyanın en seçkin rezidans projelerinden biri olarak öne çıkan Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski İstanbul’un en gözde semtlerinden Maçka’da hayata geçiriliyor.  7.300 metrekare alan üzerinde olan proje 14 katlı A blok, 13 katlı B blok ve 12 katlı C blok olmak üzere 3 bloktan meydana geliyor. 60 bin metrekare inşaat alanına sahip olan projede alanları 135 metrekareden başlayan toplam 170 adet rezidans bulunuyor. İç tasarımlarının Armani/CASA tarafından 3 farklı konseptte tasarlanmış olduğu Maçka Residence projesi, çevreye duyarlı akıllı bina teknolojisiyle donatılıyor.


Maçka ResidencesProjede kullanılan mermerleri yapıştırmak için ARDEX P 4 astar ve ARDEX X 7 G, ARDEX X 7 W yapıştırıcıları tercih etmişlerdir. Günümüzde zemin ve duvar kaplama malzemelerinin boyutları gözle görülür şekilde büyümektedir. Ağırlıkları 15-20 ve hatta 30kg’leri kadar ulaşan bu boyutlardaki taşların duvara veya zemine düzgün ve kaymadan yapıştırılabilmesi ve yapıştırıldıkları yerde kalıcı olabilmeleri için kullanılacak yapıştırıcıların en doğru ve en güvenilir ürünler olması gerekmektedir. Ürün33desler ayrıca esnek ve çatlamaya karşı mukavemetli olup, suya, dona ve kireç kusmalarına karşı dayanıklıdır. ARDEX X 7 G ve ARDEX X 7 W ürünleri 12004 normlarına göre C2 TE S1 sınıfında olup fleks özelliğine sahiptir.

Proje de yer alan ıslak mekanlar için ARDEX 8+9 su yalıtım ürünü kullanılmıştır. 4 saat gibi kısa sürede kuruyan ürün tercih edilmiştir. ARDEX A 46 yüksek mukavemetli düzeltme ve dolgu harcı ile ARDEX A 38 4 saatlik şap çimentosu ARDEX P 51 astar ile kullanılmıştır.

 
 
Ardex Web Sayfası www.ardex.com.tr Ardex Facebook Sayfası www.facebook.com/ArdexTurkiye info@ardex.com.tr