Doğanın insan eli değince kirlenmemesi, sanayi denince yok edilmemesi için çalışıyoruz. İnsan, doğanın bir parçasıdır. ARDEX olarak, bu sorumluluk bilinci ile çevreye zarar vermeden çalışıyor, üretiyor ve büyüyoruz.

Çevre Bilinci

ARDEX olarak, gelecek kuşaklara daha güzel ve güvenli bir dünya bırakmak için üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getiriyoruz. Ürünlerimizin çevreye zarar verilmeden üretildiği, doğru ve verimli teknoloji kullanımıyla sürekli geliştirdiğimiz, doğal kaynakları tüketmeyen, dünyanın en modern tesislerine sahibiz. Sorumluluklarımızın bilincindeyiz ve attığımız her adımda, ISO 14000:2004 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikamız doğrultusunda hareket ediyoruz. Ürünlerimizde ve üretim aşamalarımızda kesinlikle SOLVENT kullanmıyoruz. Bütün ürünlerimizin emisyon değerleri çok düşük. “Emisyon Kontrollü Kaplama Malzemeleri Birliği” tarafından verilen ve EMICODE EC1 mührünü taşıyan sertifikamız, ürünlerimizin, ortam havasını kirletmemek için mümkün olan en yüksek güvenliği sağladığının en büyük kanıtı. Üretimimizde çok az fire verilmesine rağmen, ortaya çıkan atık miktarını yok denecek kadar aza indirgemek en büyük hedefimiz.

Geri Dönüşüm

Depolama alanlarımızda yaptığımız düzenlemelerle birlikte, fabrikalarımızdaki toplam atık miktarını % 50 oranında azalttık.

Geri kazanılmış öğeler:

  • Tahta palet
  • Kimyasallar
  • Kağıt
  • Plastik
  • Enerji

Şirket merkezlerimizde kullandığımız özel kağıt kutularıyla gereksiz ve atık kağıt ürünlerini topluyor, aylık periyotlarda geri dönüşüm firmaları tarafından düzenli olarak alınmalarını ve tekrar işlenip ekonomiye kazandırılmalarını sağlıyoruz.

Yeni enerji tasarrufu teknolojileri ile doğal kaynakların tüketimini azaltmak için tesislerimizde birçok farklı yöntem uyguluyoruz.

·